Döviz Kuru

USD

USD - Dolar

Alış :      TL
Satış :    TL
USD

EURO - Avro

Alış :      TL
Satış :    TL

zemin kaplama, zemin firmaları, zemin kaplama renkleri, zemin renklerin anlamları, zemin renkleri,

Renklerin Anlamları… Her insanın bünyesi ve enerji akış planı degişiktir. Bu nedenle de bir diğerinden daha farklı renklere ihtiyaç duyar. Kişilerin ihtiyaç duydukları renkleri belirleyebilmek için, deneme - yanılma yöntemini uygulayın. Ama bununla birlikte biraz da güçlü bir sezgiye sahip olmanız gerekir. Unutmayın ki her kişi kendine has özelliklere sahiptir ve onun iç dünyasının kapılarını açacak olan anahtar da, ona uygun olan renk ve renk kombinasyonlarını bulmaktır
Renklerin Anlamları - Beyaz

Beyaz tüm ışık spektrumunu bünyesinde toplamıştır. Bu renk sayesinde kişinin enerji sistemi temizlenir ve olumsuzluklardan arınır. Beyaz bireyin yaratıcılık duygularını açığa çıkaran geliştiren ve her bünyeye uygun olan bir renktir. Beyaz rengin bir başka özelliğide, birlikte kullanıldığı diğer renklerin güçlerini ve etkilerini arttırabilmesidir.
Renklerin Anlamları - Siyah

Tıpkı beyaz gibi siyah da, tüm spektrumu kendi içinde toplamış olan bir renktir. Siyah bir karmaşıklık perdesi ardında gizlenmiştir. Çok kimse bu rengi tedavi amaçlı olarak kullanmaktan çekinir. Olaylar karşısında çok duygusal tepkiler gösteren kişilerin sakinleştirilmelerinde, koruyucu özellik taşıyan siyah renk önemli bir rol oynar. Bu renk ayrıca kadınlardaki dişilik duygularını harekete geçirerek, bedenlerinde güçlü bir manyetik enerji alanı yaratır. Yine de siyahı, ölçülü bir biçimde kullanılmalıdır. Çünkü kıyafetlerde aşırı derecede kullanılan siyah, depresyona ve duygusal karmaşaya yol açar.

Siyahtan en verimli şekilde faydalanmanın tek yolu ise, onu beyazla bir arada kullanmaktır. Böylece bu iki rengin olumsuzlukları birbirini dengeleyerek, kişinin içindeki uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Siyah bireyin bilinçdışını etkileyerek, hayatını ve "aşırılık" larını mantıklı bir kalıba sokar. Ancak bu sonucu elde edebilmek için, siyahın asla tek renk olarak kullanılmaması gerekir.
Renklerin Anlamı - Kırmızı

Kırmızı oldukça canlandırıcı bir renktir. Taşıdığı özelliklerle alt bölümlerdeki chakraları harekete geçirir. Kırmızı sahip olduğu yoğun enerji sebebiyle, insanların fiziksel öğelerini uyandırır ve daha etkin bir biçimde faaliyete sokar. Bu renk, üşütmelerde, dolaşım bozukluklarında ve tükürük bezi rahatsızlıklarında tedavi amacıyla kullanılabilir. Ama, intikam, kin, mantıksız bir cesaret, aşk ve seks duygularını da harekete geçirebileceği için çok dikkatli kullanılmalıdır. Kırmızı, aşırı bir dozda uygulandığı takdirde, duygusal düzensizliklere ve depresyonlara yol açar. Ayrıca yüksek tansiyon, bu rengin yoğun olarak varolduğunun bir göstergesidir. Özetle kırmızı, vücut sıcaklığını arttırmak ve kan dolaşımını hızlandırmak için çok uygun olan bir renktir.
Renklerin Anlamları - Turuncu

Turuncu en yoğun şekilde ikinci chakra merkezini etkisi altına almıştır. Bu renk en basit tanımıyla, neşenin ve bilgeliğin rengidir. İnsanlardaki sosyalleşme duyguları, turuncu yardımıyla faaliyete geçer. Bu rengin vücut içindeki en etkin olduğu yer, adale sistemimizdir. Turuncunun aşırı kullanımı, sinir sistemini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle onu, yeşil ve mavinin tonlarıyla birlikte kullanmak gerekir. Dalak, pankreas, mide, bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları, turuncu renk enerjisinin tedavi amacıyla kullanılabileceği durumlardır. Kişinin içinde bulunduğu depresyon ve duygusal dengesizlik hallerinde de turuncuya başvurulabilir.Sindirim sistemi rahatsızlıklarının giderilmesinde, y,ne turuncunun sağlık dolu enerjisinden faydalanmanız mümkündür.
Renklerin Anlamı - Sarı

Sarının en etkin olduğu bölge, güneş sinirağı chakrasıdır. Bu rengin enerjisi, kişinin zihinsel faaliyetlerini her yönüyle harekete geçirir. Ayrıca, moral çöküntüsünü ortadan kaldırabileceği gibi kişiye yeni bir yaşama sevinci ve gücü aşılayabilir. Sarının yardımıyla insandaki iyimserlik ve kendine güven duyguları artar. Sindirim, mide, bağırsak rahatsızlıklarıyla sarı renk sayesinde etkin bir biçimde mücadele etmek mümkündür. Kısacası sarı renk ve onun altın sarısı tonları, hem hayati vucut fonksiyonalrı, hem de zihin üzerinde olumlu etkiler yaratır.
Renklerin Anlamları - Yeşil

Dünya üzerinde en çok bulunan renklerden biridir. yeşil renk sakinleştirici bir özellik taşıdığı için, enerjimizi dengeler ve şefkat duygularımızı arttırır. Sahip olduğu özelliklerden dolayı, sinir sistemini dengeleyici ve ateş düşürücü etkiler gösterir. Renk spektrumunda maviye yakın olan açık yeşil (camgöbeği tonları) bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Dostluk, ümit, inanç ve barış duygularının geliştirilmesinde de yeşil rengin enerjisinden faydalınılır.

Yeşilin en etkili olduğu bölge kalp chakrasıdır. Bu özelliği ile kalp rahatsızlıklarında, yüksek tansiyonda, baş ağrısı ve bitkinlik hallerinde tedavi amaçlı olarak kullanılır. Unutulmaması gereken bir nokta ise, yeşilin kanser ve tümör gibi hastalıkları iyileştirmek amacıyla asla kullanılmaması gerektiğidir. Çünkü yeşil renk her türlü büyümeyi ve ilerlemeyi hızlandırdığı için, bu tür hastalıklarda daha da tehlikeli olabilir.
Renklerin Anlamları - Mavi

Mavi enerji sistemimizi serinletici ve dinlendirici bir özellik taşır. Vücut enerjilerini dengeleyerek, etkin bir antiseptik görevi yapar. Ayrıca solunum sisteminin güçlendirilip düzene sokulması için, mavinin enerjisinden faydalanmak mümkündür. Bunlardan başka, yüksek tansiyonun düşürülmesi ve çeşitli boğaz sorunlarının giderilmesi içinde mavi renk kullanılır. Astım, suçiçeği, sarılık, romatizma ve çeşitli çocuk hastalıkları, bu rengin enerjisi yardımıyla engellenebilir. Ayrıca sezgilerin güçlendirilmesi ve üzüntü duygusunun giderilmesi için, mavi çok uygun bir renktir. Maviden mümkün olduğunca fazla faydalanmak istiyorsanız, onu sıcak renklerle(özellikle de kırmızı - turuncu tonlarıyla) birlikte kullanmalısınız. Sanatsal duyguların ve ilham kaynaklarının geliştirilmesi geniş ölçüde mavinin enerjisine bağlıdır.
Renklerin Anlamları - Lacivert

Mavinin diğer koyu tonları gibi lacivert de, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde çok etkin bir yere sahiptir. Bu rengin en önemli etki alanları kaş chakrası bölgesinde bulunur. Dolayısıyla da, söz konusu chakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kavuşturulmasıyla ilgilidir. Ayrıca lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vücuttaki bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bu rengin enerjisi çok iyi bir kan temizleyici olduğu için, vücudun toksinlerden arınmasını kolaylaştırır. Beynin her iki yarıküresi arasındaki uyum, yine laciverdin oluşturduğu olumlu etkilerdendir. Bu renk, yüz ile ilgili (kulak,burun,ağız,sinüsler gibi bölgelerin) tüm rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir.

Bunlara ek olarak, yanında laciverdin yatıştırıcı ve dinelndirici yanından söz etmek de doğru olur. Örneğin meditasyonla ilgilenen kimseler, seanslar esnasında bu renge geniş ölçüde yer verebilirler. Çünkü mavinin koyu bir tonu lacivert, biliçaltı duyguları ve sezgiyi güçlendirici bir etkiye sahiptir.

Bulunduğunuz ortamda veya kıyafetlerinizde laciverde gereğinden fazla yer vermenin yaratacağı olumsuz etkiler, yoğun bir depresyon hali veya toplumdan soyutlanmış duygusudur.
Renklerin Anlamı - Mor

Mor bütün öteki renklerden farklı olarak, vücudun iskelet yapısını etkiler. Ayrıca ruhsal ve fiziksel açıdan, vücudu toksinlerden arındırıcı, antiseptik(mikrop kırıcı) bir özellik taşır. Bu yönüyle de fiziksel ve ruhsal dünyamızın enerjileri arasında sağlıklı bir dünyamızın enerjileri arasında sağlıklı bir denge kurulmasını kolaylaştırır. Mor renk enerjisi çeşitli kanser türklerinin tedavisinde kullanılabilir. Özellikle eklem iltihabı hastalıkları, maviye yakın mor renkli bir ışıga maruz kalınarak iyileştirilebilir. Birde meditasyonla ilgilenenler için, belirtelim ki, mor renk, geçmiş hayatları hatırlamada kolaylık sağlar.
Renklerin Anlamları - Pembe

Şefkat, saflık ve aşk duygularının uyandırılması için en güvenli ve en kesin yol, pembe rengi kullanmaktır. Pembe, sahip olduğu enerji ile timüs bezi ve vücudun bağışıklık sistemini etkiler. Bilinçdışında kalmış gerçeklerin ortaya çıkarılması da, pembe rengin enerjisi ile kolaylaşır. Kısaca pembe, kişinin sinirlerinin yatışmasında ve duygusal enerjilerinin dengelenmesinde vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

 
İnşaat Zemin KaplamaReklam Polyurea Yaıltım SistemleriUlusoy Evden eve NakliyatPet Kutusu Zemin kaplama Mimari Proje Çizim Ofisi